Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakterizace jednotlivých integrovaných bloků

4. 10. 2012

Putování s dráčkem Papíráčkem barevným podzimem

    Dráček Papíráček je náš kamarád, s kterým začne naše putování světem. Nejdříve nás přivítá ve školce, seznámí nás s jejím chodem. Co kde najdeme, co kdy budeme dělat a hlavně, kdo s námi bude putovat. Školičku už známe a musíme tedy trošku poznat jeden druhého a rodinu, z které do školky chodíme. Na cestě do školky nás čeká mnoho nebezpečí a naučíme se tedy, jak se chovat na silnici. Připravíme se na pouť a po ní se vrhneme putovat po okolí. Podíváme se do lesů, polí a zahrad, kde sklidíme ovoce a zeleninu. Změnilo se počasí, proč? Co se venku děje? Podíváme se jak domácí zvířata, lesní zvěr i ptáci prožívají podzim a jaké materiály používají na stavbu svých obydlí.

 

Putování sněhové vločky bílou zimou

    To je zima, to je zima abychom nebyli nemocní!! Musíme se dozvědět, co proti nemoci dělat, abychom mohli čekat na Mikuláše a čerty. A o odchodu čertů začíná čas nejkrásnější – Vánoce. Budeme péct perníčky, zdobit školičku a těšit se na Ježíška. Ježíšek je pryč a přichází tři králové, s nimi se můžeme radovat ve sněhu. Nesmíme zapomenout, že v takové kruté zimě nemají ptáčkové co zobat. Ti největší z nás už to všechno vědí a tedy, mohou k zápisu do 1. třídy. Zvládli jsme všechny povinnosti a je čas na radosti. Na karnevale si zatančíme, ve školce si zahrajeme divadlo, zazpíváme a hlavně zasníme se s pohádkami.

 

 

Putování s včelkou Bzučilkou rozkvétajícím jarem

    Přišlo k nám jaro, všechno kolem nás bzučí, šumí, raší. Příroda se konečně probouzí ze zimního spánku a my se zaměříme na všechny nové změny, které nám jaro přinese. Seznámíme se s dubnovými pranostikami, všímáme si klíčení semen, rašení listů na stromech, první travičky a květů, zvířat a jejich mláďat. Dále se připravíme na svátek jara – Velikonoce, naučíme se velikonoční říkadla, nabarvíme vajíčka, uděláme velikonoční výzdobu. Po Velikonocích nás navštíví Zoubková víla, přijde zkontrolovat naše zoubky a naučí nás správně pečovat o chrup, abychom měli zoubky zdravé a silné. Nakonec vše završíme oslavou svátku Čarodějnic.

 

 

Putování se sluníčkem teploučkým létem

    A je tu Máj – lásky čas. Vyprávíme si o našich nejbližších, snažíme se pojmenovat členy rodiny, vysvětlíme si některé pojmy jako je „DOMOV“, jak se jmenuje naše ves. Připravíme se na oslavu svátku matek a vyrobíme pro maminku dáreček. Dále budeme pracovat s knihami, vysvětlíme si, že kniha je náš dobrý přítel- rozvíjí naši fantazii a v mnoha příbězích se přesvědčíme, že přátelství je důležité pro každého z nás a co vše obnáší být dobrým přítelem. Povíme si mnoho zajímavého o naší Zemi, o městech a vesnicích, kde žijí naši kamarádi. Poté společně oslavíme svátek dětí, půjdeme se podívat k vodě a pozorovat tamější život. Na konec školního roku pojedeme na výlet, rozloučíme se s budoucími školáky a budeme se těšit na prázdniny a nové zážitky.

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA