Jdi na obsah Jdi na menu
 


MYSLIVOST

12. 11. 2018

V PONDĚLÍ 19.11.2018

v 9 hodin.  U NÁS VE ŠKOCE PROBĚHNE

Environmentální výukový programu pro mateřské školy

,,MYSLIVOST, KULTURNÍ DĚDICTVÍ ČR‘‘.

 

Myslivost z.s  je nezisková organizace, zabývající se propagací myslivosti, ochranou přírody, záchrannými programy zvěře, loveckou kynologií a lovectvím.

Dovolujeme si Vám představit neziskovou organizaci Myslivost z.s., která si klade za cíl povznesení a oživení pojmu myslivost, propagaci přírody, její ochranu a práci s mládeží. Formou přednášek, praktických ukázek sokolnictví, lovecké kynologie, lovecké hudby, myslivecké literatury, přibližuje problematiku i jisté tajemno českých mysliveckých tradic. Na jejich základě byla česká myslivost prohlášena nehmotným kulturním dědictvím České republiky. Poukazuje na význam ochrany přírody, vliv člověka na krajinu a prostředí, ve kterém žijeme. Náš vzdělávací program pro základní a mateřské školy probíhá už od školního roku 2014-2015. U mnoha škol v naší republice se tento program setkává s velikou oblibou mezi dětmi, ale také mezi pedagogy.

 

Za absolvování tohoto výukového programu účtujeme 80,- za  zúčastněného žáka. V této ceně jsou náklady na cestovné, odměny lektorů, krmivo loveckých psů, dravců a příspěvek na obnovu vybavení, potřebného při přednáškách. Program besedy je vytvořen podle věku posluchačů.